MENU

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης αντιμετώπισε την Πεντέλη, εκτός έδρας και κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 76-60, σε μια αναμέτρηση στην οποία είχε από τα πρώτα λεπτά τον έλεγχο. Έτσι, στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει τους Πειραιώτες, σε μια αναμέτρηση που θα διεξαχθεί στο βοηθητικό κλειστό του ΣΕΦ.

Τα αποτελέσματα τη ημέρας

Στρατώνι-Ελευθερούπολη 73-88

Έσπερος Λαμίας-Κόροιβος Αμαλιάδας 77-94

Πανελευσινιακός-Διαγόρας Δρυοπιδέων 63-111

Πεντέλη-Ανατόλια 60-76

Δούκας-Χαρίλαος Τρικούπης 49-85

Δόξα Λευκάδας-Παγκράτι 65-82

Παπάγου-Απόλλων Πατρών 62-58

Καβάλα-Αγρίνιο 81-71

Αίας Ευόσμου-Τρίτωνας 60-45

Μανδραϊκός-Οίακας Ναυπλίου 83-82

Πρωτέας Βούλας-Δάφνη Δαφνίου 73-79

Έσπερος Καλλθέας-Ψυχικό 74-79

Εθνικός Πειραια-Αμύντας 60-73

Μαχητές Πειραματικό-Καρδίτσα 56-90

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 73-88

Τα δεκάλεπτα :17-28,32-46,52-72,73-88

Διαιτητές : Σιμητοπουλος, Τσιρτσιμαλης, Κοιμτζογλου

Στρατωνι (Μύθου) : Ψευτογκάς 3(1), Χαλάτσης 9(1), Μπαρζού 8(1), Κυριλής 9(1), Καραδήμας,Σαμαράς 7(1) ,Ιατρίδης 1, Θυμνιός 12, Κασούρας 4,Δασκαλόπουλος 20

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Μανοίλοβιτς 12(1), Γεωργούδης, Γοργόνης 15(3), Δεληγεώργης 12, Γκέλιος, Μοτσενίγος 8, Καραγιώργος 1, Σταμπούλης 10,Καμπουρίδης 16(1), Μπενας 9(1), Τσούτσος, Μαραβέγιας 5(1).

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ 62-58

Τα δεκάλεπτα : 18-14, 33-25, 49-41, 62-58

Διαιτητές : Παντελίδης-Ντάνος-Χουγιάζος

Παπάγου (Διαμαντοπουλος): Παπαζήσης, Σωφρονάς 6, Τρίχας, Κυρίτσης 20(2), Χρυσός 7(1), Ρεγκούζας,Ψαθάς 2, Αγγελόπουλος 10, Τσιτσιγιάννης 2, Μπασδέκης 15(2), Κώτσης, Καρακατσάνης.

Απολλων Πατρών (Δελέγκος) : Ζούμπος 11(1), Τζακόπουλος 7(1), Τσιακμάς, Μπαζίνας, Νιφόρας, Εζόμο 4, Μπέμπης 3(1), Κάδρας, Τσάμης 13, Μολφέτας 10(1), Μάρκοβιτς 10.

ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 60-76

Τα δεκάλεπτα :10-24, 29-39, 48-59, 60-76

Διαιτητές :Μάλαμας-Χριστινάκης-Τσιμπούρης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Νάσης, Μπουργάνος 5(1), Ευαγγελούλης 2, Κουσουλάς 10(2), Καρούζος, Μπέλη 14(1) ,Κουκάκης 5(1), Μπίγκος 10(1), Σαλτουρίδης 7, Τάγαρης 3, Φωτόπουλος 4

Ανατόλια (Γκαϊτατζής) :Γκάτζιας 11(1), Παπαδόπουλος, Γαλανίδης 3(1), Καραποστόλου 13(2), Ασημακόπουλος 12(2), Ξενιτίδης, Τσιρογιάννης 4, Καραγιαννίδης, Μπρόζος 18(4), Πιλκούδης 3, Τόζιος 9, Αμπατζάς 3(1)

ΚΑΒΑΛΑ – ΑΓΡΙΝΙΟ 81-71

Τα δεκάλεπτα : 19-8, 40-28, 61-52, 81-71

Διαιτητές: Λόρτος-Θεοδώρου-Σιταρίδης

Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 14 (2), Μπανάσας 3, Παπαζούδης, Λαμπρόπουλος 22 (4), Σαββίδης, Ζώτος, Αθανασιάδης 18 (4), Αδαμόπουλος 9, Πιεβάλιτσα, Φλιάτης 13, Νταλός 2, Τεπετίδης

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Σταμίρης, Μπερερής 7 (2), Μιχάλογλου 4, Καμάρας 7, Φραντσέσκι 23 (1), Γκρέκας 6, Χατζηνικόλας, Κασσιούμης, Σταματογιάννης 7, Ψαράς 17 (3), Παπαχρήστος.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 77-94

Τα δεκάλεπτα: 20-23, 41-50, 57-75, 77-94

Διαιτητές: Ζαχαρής-Δολγυρας-Παζώλης

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκόντγουιν 7 (1), Mούτσα 17(2), Mπαλτάς, Στογιανοβιτς 3 (1), Pουμελιώτης 21 (6), Παπανικολάου 4, Λαμπας, Mαντζούκας 1, Tσιμίδης 20 (1), Δαχρετζής 2, Eυθυμίου, Γκιρίτσης 2,

Κόροιβος Αμαλιάδας (Παπαδόπουλος): Μπεκρής 7 (1), Δημητρακόπουλος 7 (1), Ρούνης, Ρουτκάουσκας 4, Μάινς 9, Χρυσόπουλος 9 (2), Αθανασούλας 9 (1), Χατζηδάκης 9, Σιγκούνας 6 (1), Κάτζος 3 (1), Τάταρης 14, Ματαλών 17 (1).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 63-111

Τα δεκάλεπτα: 7-32, 27-57, 51-77, 63-111

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Τσάτσης-Κοτσώνης

Πανελευσινιακός (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Μπάλλας 12 (2), Δρακωτός 3 (1), Καράμπελας 4, Κεφαλάς Α. Κων/νος 3 (1), Κεφαλάς Β. Κων/νος 7 (1), Σταθόπουλος 11 (1), Χασαπάκης 2, Αναγνωστόπουλος 4, Κατσανεβάκης 2, Ψαρόπουλος 13 (1)

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Χούμπαυλης): Αγγελόπουλος 5 (1), Κουκάς 11 (3), Καράμπουλας 8 (1), Πολυτάρχου 11 (2), Πετροδημόπολος 4 (1), Λιακόπουλος 19 (1), Καρασταμάτης 9 (1), Παπαδολιάς 9 (1), Μαχαίρας 14, Γκιουζέλης 21 (2)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 73-79

Τα δεκάλεπτα: 19-32, 39-50, 54-57, 73-79

Διαιτητές: Σκούτας-Γιακείμη-Αποστολίδης

Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Δενδρινός 22 (3), Φιλίππου Χ. 2, Φιλίππου Α. 3(1), Κυριλής 8, Μόρφης 2, Παναγιωτίδης 9 (1), Σκουλούδης, Ματσάγγος 5, Πετς 22(2)

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Σταυρακούκας 6 (1), Κουφόπουλος 18 (2), Μπάλος 2, Καννάς 5 (1), Τοπάλι 3 (1), Φιλιππάκος 16, Γκάτζο 5, Κανονίδης 16 (4) Αρνόκουρος 8

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 60-45

Τα δεκάλεπτα: 9-12, 31-21, 51-35, 60-45

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Πιτσίλκας-Ξέρας

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Μπρούκς 6(2), Λαζαρίδης 15(4), Μπαλτζόπουλος 2, Πετανίδης, Πουλιανίτης 4, Νησιώτης 2, Ζώτος 5, Σεκαδάκης 3(1), Νέσης 8(1), Καπινιάρης 11(2), Κατσαούνης 4 (3 κοψ., 6 ριμπ.), Περιστεράκης.

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Κουτούλας 8(1), Κίτσος 6, Καλαντζής 4, Γαργάλης 1, Δαμιανάκος 5(1), Μαλτέσιος 15, Υμέρι 1, Παπαρέγκας 5.

ΔΟΥΚΑΣ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 49-85

Τα δεκάλεπτα :15-13, 19-40, 28-59, 49-85

Διαιτητές :Κωνσταντινίδου-Καρπάνος-Λογοθέτης

Δούκας (Αγγέλου) : Θωμάς 1, Σεργιένκο 13, Τζελάλης 3 (1), Ζαραϊδώνης 4, Παναρετάκης 2, Αρσενικός, Γκίνης 3 (1), Μαράντος 3, Σακελλαρίου 8, Κορκοντζέλος 2, Λάϊος 4, Ζαρκαδούλας 6.

Χαρίλαος Τρικούπης (Καλαμπάκος) : Κατάνας 2, Γκάτζιος 2, Παπαδιονυσίου 17 (3), Αντωνάκης 21 (3), Ναούμης 4 (1), Σαχπατζίδης, Ράπτης 6, Βασιλόπουλος 20 (5), Σκουλίδας 7 (1), Τσαπατώρης 4, Μαργέλης 2.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 83-82

Τα δεκάλεπτα: 18-23, 37-38, 61-66, 83-82

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Καρακάσης-Κρεσταινίτης

Μανδραϊκός (Κατσούνης): Γεωργίου 4, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 2, Καραμπάτσος 13 (1), Μαγιντόμπε 14 (4), Ροδοστόγλου 11 (2), Τσιάκος 20 (1), Βεσκούκης 19, Μαρούγκας, Χάνιας, Γκουαλτιέρι

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 5, Τζόρτζεβιτς 20, Παπανικολάου 16 (4), Κουμπούρας 18 (2), Καλλινικίδης 5, Ζώρζος 10, Ραζής 8 (2), Βύρλας, Ευστρατίου, Μιχόπουλος, Πασολάρι

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 65-82

Τα δεκάλεπτα : 17-24, 27-39, 48-56, 65-82

Διαιτητές : Παναγιώτου-Καμήτσος-Μακρόπουλος

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 13(2), Αργυρός, Βλάχος, Τσιαβές 9 (2), Αναγνωστόπουλος Χ. 15(5), Σταματέλος, Χρύσης 6(1), Αναγνωστόπουλος Γ. 10, Φέτσης, Βλαχάκης 4, Βάνης 5.

Παγκράτι (Κουτρούλιας) : Τζιβελέκας 24 (1), Πίνης 7 (2), Χνάρης 9 (1), Μουστόπουλος 7, Ζαφείρης, Δερμιτζάκης 12 (1), Δελίδης 18 (6), Καφαντάρης 2, Ολύμπιος 3 (1).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΜΥΝΤΑΣ 60-73

Τα δεκάλεπτα : 8-15, 26-32, 38-52, 60-73

Διαιτητές :Κάρδαρης-Χριστοδουλάκης-Τηγάνης

Εθνικός Πειραιά (Μουριχίδης) : Πέττας 13, Στέφος 21, Αγγελόπουλος 8, Γεωργοπαπαδάκης Σάκης 8, Γεωργοπαπαδάκος Νίκος 2, Σκιαθίτης 3 (1), Ασημακόπουλος

Αμύντας (Ζαβός) : Χάλαρης 17 (1), Φακοπουλίδη 10 (2), Κομποδιέτας 7, Κουκουνιάς 7 (1), Βαρδιάνος 6 (1), Κάπρης 6 (2), Ζούπας 6, Κερασοβίτης 5, Σιούντρης 3 (1), Καλδής 4, Γιούσι 2, Μέλιος.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΚΑΡΔΙΤΣΑ 56-90

Τα δεκάλεπτα :12-20, 26-49, 45-70, 56-90

Δεκάλεπτα :Ευφραιμίδης-Μπακάλης-Ντούρας

Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Σιπητάνος 13 (1), Χατζηκυριακίδης 10 (1), Γεωργίου 1, Κουντουράτζογλου 4, Μαυρίδης 15 (3), Ζιάγκας, Κλωναράς 2, Σικαλίδης 4, Βαϊντερλής, Μητσάκης 7 (1).

Καρδίτσα (Κομποδιέτας) : Ερμείδης 11 (1), Γράβας 15 (1), Ζωϊτσάκος, Παππάς 3, Κακλαμάνος 9 (3), Παπαδόπουλος 4, Θέος 13 (1), Καλλές 13, Νάκης 5 (1), Τριανταφύλλου 13 (3)

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 25/09/2019

Ολυμπιακός – Ανατόλια

Κόροιβος Αμαλιάδας – Παγκράτι

Παπάγου – Αίας Ευόσμου

Καρδίτσα – Αμύντας

Καβάλα – Δάφνη Δαφνίου

Φάρσαλα – Χαρίλαος Τρικούπης

Μανδραϊκός – Ψυχικό

Ελευθερούπολη – Διαγόρας Δρυοπιδέων

Με Ανατόλια ο Ολυμπιακός στο Κύπελλο Ελλάδας
EVENTS