MENU

Ο έμπειρος γκαρντ και μεγαλύτερος αδελφός του πλέι μέικερ της Ούνικς Καζάν, Βαγγέλη, βρίσκεται στο επίκεντρο λόγω του διπλού ρόλου του. Πιο συγκεκριμένα, η κληρωτίδα έβγαλε την νυν ομάδα του Ψυχικό φιλοξενούμενη στην Καλλιθέα από τον Έσπερο, κλαμπ στο οποίο εργάζεται ως προπονητής! Σε κάθε περίπτωση, η ομάδα του βορείων προαστίων του Γιώργου Ρεμεντέλα έχει τον πρώτο λόγο δίχως να αποκλείεται να παρακολουθήσει ο Μάντζαρης τον αγώνα ως απλός θεατής.

Πρόκριση στον επόμενο γύρο, όσον αφορά το υπόλοιπο πρόγραμμα, έχουν πάρει τα Φάρσαλα λόγω της απόσυρσης του Ιπποκράτη, ενώ στην μάχη μπαίνουν και ομάδες της Α2. Από χθες (21/9) πρόκριση εξασφάλισε ο Ολυμπιακός με την εκτός έδρας νίκη επί του Ερμή Λαγκαδά.

Τα αποτελέσματα και το σημερινό πρόγραμμα:

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου

Ερμής Λαγκαδά-Ολυμπιακός 58-64

Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου

Λαμίας 17.00 Έσπερος-Κόροιβος Ζαχαρής-Δολγυρας-Παζώλης (Μόρφη)

Π.Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Διαγόρας Δρ. Κωνσταντινόπουλος-Τσάτσης-Κοτσώνης (Γολεγού)

Νέας Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Ανατόλια Μαλαμάς-Χριστινάκης-Τσιμπούρης (Σταύρου)

Εσπέρου 18.00 Έσπερος-Ψυχικό Τσολάκος-Πλιάκας-Αντωνιάδης (Άκελ)

Δαϊς 17.00 Δούκας-Χ.Τρικούπης Κωνσταντινίδου-Καρπάνος-Λογοθέτης (Κώτσης)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Παγκράτι Παναγιώτου-Καμήτσος-Μακρόπουλος (Κανελλόπουλος)

Παπάγου 17.00 Παπάγου-Απόλλων Π. Παντελίδης-Ντάνος-Χουγιάζος (Λιμνιάτης)

Π.Σαλπέας 18.00 Εθνικός-Αμύντας Κάρδαρης-Χριστοδουλάκης-Τηγάνης (Παππάς)

Πευκών 19.00 Μαχητές-Καρδίτσα Ευφραιμίδης-Μπακάλης-Ντούρας (Γκούμας)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Αγρίνιο Λόρτος-Θεοδώρου-Σιταρίδης (Μπρίγκος)

Ευκαρπίας 16.00 Στρατώνι-Ελευθερούπολη Σιμητόπουλος-Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου (Σακελλαρίου)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Τρίτων Πιτσίλκας-Ελευθεριάδης-Ξέρας (Ανδρίτσος)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Οίαξ Ναυπλίου Δαρλαμήτσος-Καρακάσης-Κρεσταινίτης (Ντίνος)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Δάφνη Δαφνίου Σκούτας-Γιακείμη-Αποστολίδης (Ηπιώτης)

Η απόφαση του Μάντζαρη και το κυρίως πιάτο της 2ης αγωνιστικής
EVENTS