Τη... σκούπα από τα χέρια των Νάγκετς πήραν οι Τίμπεργουλβς, επικρατώντας 114-108 στην παράταση, αν και η ομάδα του Ντένβερ είχε ισοφαρίσει 96-96. Οι «λύκοι» ήταν αποφασισμένοι να ξαναμπούν στο κόλπο της πρόκρισης, αν και στην τελευταία περίοδο οι Νάγκετς προσπάθησαν να σώσουν την κατάσταση. Ωστόσο, στο έξτρα πεντάλεπτο, οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 18-12, πήραν τη νίκη.

Ο Έντουαρντς με 34 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ, μαζί με τους Κόνλεϊ (19 πόντους, 9 ασίστ) και Τάουνς (17 πόντους, 11 ριμπάουντ) έκαναν τη διαφορά. Από τους Νάγκετς έκανε εξαιρετικό παιχνίδι ο Γιόκιτς, με 43 πόντους και 11 ριμπάουντ, αλλά με τις 1/2 βολές στο φινάλε της κανονικής περιόδου έχασε την ευκαιρία να σφραγίσει τη νίκη. Ο Μάρεϊ πέτυχε 19 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Οι Νάγκετς θα έχουν την ευκαιρία να πανηγυρίσουν την πρόκριση στο Game 5.