Αναλυτικά η βαθμολογία των παικτών του Παναθηναϊκού:

Παναγιώτης Καλαϊτζάκης: Πάτησε παρκέ για 14:48 λεπτά και προσπάθησε να δώσει λύσεις στον Παναθηναϊκό. Σε κάποια σημεία τα κατάφερε, σε άλλα όχι. Είχε 6 πόντους και 3 ριμπάουντ. Βαθμός: 5

Νέιτ Ουόλτερς: Μακριά από τον καλό του εαυτό και λόγω της απουσίας του από την αγωνιστική δράση. Δεν έδωσε λύσεις στην οργάνωση του «τριφυλλιού», ήταν άστοχος, έχοντας 3 πόντους με 1/6 εντός πεδιάς και καμία ασίστ. Βαθμός: 3

Γιώργος Παπαγιάννης: Πέτυχε τους πρώτους του πόντους στην τέταρτη περίοδο και στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης είχε πρόβλημα στο μαρκάρισμα του Λεζόρ. Ολοκλήρωσε το ματς με 4 πόντους και 5 ριμπάουντ, χάνοντας κάποια σημαντικά στο φινάλε. Βαθμός: 5

Λευτέρης Μποχωρίδης: Δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να δώσει λύσεις στον Παναθηναϊκό, έχοντας πρόβλημα στο μαρκάρισμα του Αβράμοβιτς και παράλληλα 2 πόντους, 3 ασίστ και 2 λάθη. Βαθμός: 2

Ντέρικ Ουίλιαμς: Ακόμα ένα παιχνίδι που έδειξε πόσο μεγάλο πρόβλημα έχει στην άμυνα. Είχε προβλήματα με τον ΛεΝτέι και επιθετικά έδωσε βοήθειες μόνο στο πρώτο μέρος με 8 πόντους και 2 τρίποντα. Βαθμός: 4

Δημήτρης Αγραβάνης: Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Γιώργος Καλαϊτζάκης: Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Ντουέιν Μπέικον: Για ακόμα μία φορά ήταν μοιραίος, αφού και πάλι στην τελευταία επίθεση δεν κατάφερε να ευστοχήσει. Αλλά κράτησε όρθιο τον Παναθηναϊκό στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά στην τρίτη περίοδο, έχοντας συνολικά 19 πόντους με 3/6 τρίποντα και 4 ασίστ. Βαθμός: 8

Ματέους Πονίτκα: Έδωσε λύσεις στην άμυνα και στο τέλος έγινε παράγοντας στην επίθεση με τα ποσταρίσματά του. Είχε στο τέλος ένα σουτ για τη νίκη, αλλά «σκοτωμένο» και ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 12 πόντους. Βαθμός: 7

Μάριους Γκριγκόνις:  Άκρως θετικός στο πρώτο ημίχρονο, αλλά εκτός ρυθμού στο δεύτερο και με κακές επιλογές στην επίθεση. Είχε 10 πόντους, αλλά στο τέλος «κρύφτηκε». Βαθμός: 6

Λευτέρης Μαντζούκας: Πήρε τα σουτ που του δόθηκαν και έδειξε και πάλι έτοιμος για να μπει στα... βαθιά ενόψει της νέας σεζόν. Είχε 6 πόντους με 2 τρίποντα. Βαθμός: 6

Αρτούρας Γκουντάιτις: Ο καλύτερος παίκτη του Παναθηναϊκού, που θα έπρεπε στο τέλος να είναι στο παρκέ. Είχε 11 πόντους και έφτασε κοντά στο double-double με 8 ριμπάουντ και παίζοντας εξαιρετική άμυνα πάνω στον Λεζόρ. Στο τέλος θα έπρεπε να είναι στο παιχνίδι. Βαθμός: 9

Η κριτική των παικτών του Παναθηναϊκού: Τρομερός ο Γκουντάιτις, ωραίος αλλά μοιραίος ο Μπέικον