MENU

Όπως μαρτυρά και το τελικό σκορ η νίκη της ομάδας των εκπαιδευτηρίων ήρθε με μεγάλη άνεση. 

Για την ομάδα του Κώστα Μπούνα οκτώ τέρματα σημείωσε ο Στεφανίτσης.

HC ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 20-37

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-3, 3-9, 5-13, 5-16, 6-18 (ημχ.), 10-19, 12-22, 13-27, 15-30, 18-32, 20-37

HC ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Χριστοδούλου): Κουτσόπουλος 3, Πετράκος 3, Τσαρπαλής, Κόρρος, Χιώτης 1, Καρδάσης, Τρούλος 6, Τσομπανίδης 1, Πασλής, Βασιλόπουλος, Φίλης, Σκυφτός, Χαραλάμπους 2, Δίπλαρος 4, Γεωργακόπουλος, Παπαδόπουλος

ΑΣΕΔ (Μπούνας): Μαρκατάτος 2, Βούλγαρης 1, Παπαδάκης 1, Τσιγαρίδας 2, Κοβάνης 2, Αποστολίδης, Γερουλάνος 6, Αναστασίου 3, Ασλής, Πάνου, Ντούνης 1, Γιάντσα 4, Τζανιδάκης 4, Κολλύρης, Γιόσμου 3, Στεφανίτσης 8

Διαιτητές: Ζήσης – Χαραλαμπίδης Δίλεπτα: 6-6 Πέναλτι: 4/6-3/3

Τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής

Ιωνικός ΝΦ Affidea- ΑΕΚ 23-36

Bianco Μonte Δράμα- Φαίακας Κέρκυρας 27-25

Αερωπός ManDynamic- Φίλιππος Βέροιας 28-21

Ζαφειράκης Νάουσας- ΑΕΣΧ Πυλαίας 27-27

HC Σαλαμίνα- ΑΣΕ Δούκα 20-37

Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2021

Ρέντη 19:30, Άρης Νικαίας OlympicDiagnostic- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
(Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Ανταλής)

Τα φύλλα αγώνα

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 28-21
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-3, 8-5, 12-8, 14-9, 15-11 (ημχ), 16-14, 16-15, 19-17, 22-18, 24-18, 28-21.
Αερωπός (Ταρινίδης): Κώστας 1, Μπουτκαρης, Γάτσης, Κράλλης 2, Μουμτζιδέλης 1, Αθανασίου, Γιαννούσης, Τσέλιος 6, Μήγγας 1, Ταραμονλής 2, Βερεμτσουκ, Πετριτσκο 3, Μποχάρεβ 7, Βερμάσεβιτς 5, Τοκάρεβ, Μυλωνάς.
Φίλιππος: Κωστακίδης 10, Κριούτσκοφ, Παπαδόπουλος 3, Μούγιτς 3, Εμμανουήλ 1, Κυριακίδης, Φιλόσογλου 1, Παπαγιάννης 1, Στανκίδης, Λυκοστράτης 1, Καραγιοβάνης, Μίρβόβιτς,Πετρομελίδης, Τσαμήτρος, Φιλόσογλου, Ατσίμοβιτς 1.
Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 7-6. Πέναλτι: 0/2 – 3/4.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ- ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 27-27
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 7-4, 10-6, 10-10, 14-13, 16-15 (ημχ), 18-18, 19-19, 21-21, 22-24, 25-25, 27-27
Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληγιάννης): Μπουμπουλέντρας, Δάιος, Μπόλας 2, Πινακούδης, Μαυροδουλάκης 6, Κρέξης, ΛεΠεγιέ 2, Διδασκάλου 1, Τσάτσας 3, Τζουβάρας 1, Ρότζιος 3, Γαλίτης, Πίτος 2, Κανιζάι 3, Θεοδωρόπουλος 4, Δασκαλόπουλος.
ΑΕΣΧ Πυλαίας (Ανανιάδης): Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης 1, Μπάτζιος, Αντωνιάδης 1, Μέτσης, Ελευθεριάδης 6, Τσαμεσίδης 6, Γιαννακίδης, Κουκμίσης 2, Τριανταφυλλίδης 2, Σαμαράς, Αλεξανδρίδης, Παπαγεωργίου 3, Αλατσατιανός 6, Γιαννακόπουλος, Λασκαρούδης.
Διαιτητές: Μπέτμαν – Τζαφερόπουλος. Δίλεπτα: 8-10. Κόκκινες: Αλεξανδρίδης (42:20 – τρία δίλεπτα), Ζαφείρης (47:11 – τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 1/2 – 4/4.

Οι βαθμολογίες

1ος όμιλος

1. ΑΕΚ 4 (2)
2. Δούκας 4 (2)
3. Διομήδης Άργους 0 (1)
4. Άρης Νίκαιας 0 (1)
5. Ιωνικός 0 (1)
6. Άρης Νίκαιας 0 (1)
7. Ολυμπιακός/όμιλος Ξυνή -2 (1)

* Ο Ολυμπιακός έχει τιμωρηθεί με -4 βαθμούς 

** Σε παρένθεση οι αγώνες που έχει δώσει η κάθε ομάδα

2ος όμιλος

1. Δράμα 1986 4 (2)
2. Αερωπός Έδεσσας 2 (1)
3. ΠΑΟΚ 2 (1)
4. Φίλιππος Βέροιας 2 (2)
5. ΑΕΣΧ Πυλαίας 1 (2)
6. Ζαφειράκης Νάουσας 1 (2)
7. Φαίακας Κέρκυρας 0 (2)

* Σε παρένθεση οι αγώνες που έχει δώσει η κάθε ομάδα

SDNA Google news
ΜΑΘΕΤΕ ΠΡΩΤΟΙ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ - ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ SDNA logo ΣΤΟ GOOGLE NEWS
Σαλαμίνα - Δούκας 20-37
EVENTS