MENU

Οι πρωταθλήτριες Κόσμου και Μεσογείου νίκησαν το πρωί 2-0 (24-22, 16-15) το Βιετνάμ και το απόγευμα με ανατροπή 2-1 (20-21, 18-14, 9-5) την Πολωνία.

Η Ελλάδα εξασφάλισε την πρόκριση στα προημιτελικά και μαζί την δεύτερη θέση του ομίλου, ενώ αύριο (09:00) με Ισπανία θα παίξει για την πρωτιά.

Ελλάδα- Βιετνάμ 2-0 (24-22, 16-15)

Ελλάδα (Καραντώνη- Δημητρίου): Μακρή, Κερλίδη 6, Ποιμενίδου, Καλοϊδη, Σκάρα 4, Μούρνου 12, Δημητρίου 6, Διακογιάννη 2, Ράτσικα, Μάστακα 10ση

Ελλάδα- Πολωνία 2-1 (20-21, 18-14, 9-5)

Ελλάδα (Καραντώνη- Δημητρίου): Μακρή, Κερλίδη 2, Ποιμενίδου, Καλοϊδη 1, Σκάρα 2, Μούρνου 7, Δημητρίου 12, Διακογιάννη 6, Ράτσικα, Μάστακα 17

Βαθμολογία (σε 4 ματς)

Α’ όμιλος

1. Βραζιλία 8 (8-0)

2. Αργεντινή 6 (6-3)

3. Δανία 6 (6-3)

4. Ουγγαρία 4 (5-4)

5. ΗΠΑ 0 (5-4)

6. Τυνησία 0 (0-8)

 

Β’ όμιλος

1. Ελλάδα 8 (8-1)

2. Ισπανία 8 (8-2)

3. Βιετνάμ 4 (5-5)

4. Πολωνία 2 (5-6)

5. Κίνα 2 (2-6)

6. Αυστραλία 0 (0-8)

 

Live Streaming στον παρακάτω σύνδεσμο (μόνο για τα ματς του κεντρικού γηπέδου)

https://www.awbgqatar.com/watch-live/

 

Όμιλοι- Πρόγραμμα- Αποτελέσματα

Α’ όμιλος: Βραζιλία, Δανία, Ουγγαρία, Αργεντινή, ΗΠΑ, Τυνησία

Β΄ όμιλος: Ελλάδα, Ισπανία, Πολωνία, Κίνα, Αυστραλία, Βιετνάμ

Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019

Ελλάδα- Κίνα 2-0 (29-17, 24-12)

Ισπανία- Βιετνάμ 2-1 (23-18, 18-23, 8-5)

Πολωνία- Αυστραλία 2-0 (15-12, 19-12)

Βραζιλία- Αργεντινή 2-0 (20-17, 19-16)

Δανία- Τυνησία 2-0 (21-10, 22-16)

Ουγγαρία- ΗΠΑ 2-0 (19-10, 20-15)

Βιετνάμ- Πολωνία 2-1 (20-21, 22-16, 7-4)

Αυστραλία- Ελλάδα 0-2 (16-17, 12-22)

Κίνα- Ισπανία 0-2 (13-22, 16-24)

Τυνησία- Ουγγαρία 0-2 (15-18, 10-15)

ΗΠΑ- Βραζιλία 0-2 (16-17, 6-18)

Αργεντινή- Δανία 2-0 (11-10, 19-14)

Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019

Αργεντινή- ΗΠΑ 2-1 (18-20, 19-11, 9-6)

Δανία- Ουγγαρία 2-1 (16-11, 14-20, 9-6)

Βραζιλία- Τυνησία 2-0 (18-3, 20-4)

Κίνα- Αυστραλία 2-0 (15-13, 17-14)

Ισπανία- Πολωνία 2-1

Ελλάδα- Βιετνάμ 2-0 (24-22, 16-15)

Ουγγαρία- Βραζιλία 0-2

Δανία- ΗΠΑ 2-0

Τυνησία- Αργεντινή 0-2 (8-18, 6-23)

Πολωνία- Ελλάδα 1-2 (21-20, 14-18, 5-9)

Ισπανία- Αυστραλία 2-0 (16-11, 22-6)

Βιετνάμ- Κίνα 2-0 (23-16, 26-15)

 

Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

09:00 Ελλάδα- Ισπανία

09:00 Αυστραλία- Βιετνάμ

09:00 Πολωνία- Κίνα

10:40 Βραζιλία- Δανία

10:40 Ουγγαρία- Αργεντινή

10:40 ΗΠΑ- Τυνησία

 

Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2019

09:00 Θέσεις 9-12, 5A-6B

09:50 Θέσεις 9-12, 6A-5B

15:00 1ος προημιτελικός 2A-3B

16:40 2ος προημιτελικός 2B-3A

18:20 3ος προημιτελικός 1A- 4B

20:00 4ος προημιτελικός 1B- 4A

Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2019

09:50 Θέσεις 5-8: Ηττημένοι 1A-4B, 2B- 3A

11:30 Θέσεις 5-8: Ηττημένοι 2A- 3B, 1B-4A

16:00 Θέσεις 11/12: Ηττημένοι 5A- 6B, 6A- 5B

17:40 1ος ημιτελικός: Νικητές 1A-4B, 2B- 3A

19:20 2ος ημιτελικός: Νικητές 2A- 3B, 1B-4A

 

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2019

09:00 Θέσεις 9/10: Νικητές 5A- 6B, 6A- 5B

09:50 Θέσεις 5-6

10:40 Θέσεις 7-8

16:00 Μικρός Τελικός (θέσεις 3-4)

18:00 Μεγάλος Τελικός (θέσεις 1-2)

*Ελλάδα και Κατάρ έχουν ίδια ώρα

Το απόλυτο η Ελλάδα στο Κατάρ!
EVENTS