doukas paok handball

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης κατάφερε να κάνει εντυπωσιακό ντεμαράζ. Αξίζει να αναφέρουμε ότι βρέθηκε να χάνει στο 40ο λεπτό με 23-15 αλλά μείωνε σταδιακά και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Κορυφαίος για την ομάδα των εκπαιδευτηρίων ήταν ο Τζανιδάκης με 7 γκολ. Για τον ΠΑΟΚ πρώτος σκόρερ ήταν ο Κυπραίος με 5 γκολ.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΠΑΟΚ 27-27

Τα πενταλεπτα: 3-2, 4-4, 5-6, 10-8, 14-10, 16-13 (ημχ.), 19-14, 21-15, 23-18, 24-21, 25-23, 27-27.

ΑΣΕ Δούκα (Κωστής Μπούνας): Ζαλώνης 1, Τόμπρος 1, Παγιάτης 4, Μάνος, Μελετάκος, Μπραουδάκης, Πολύδωρος 2, Αποστολόπουλος, Καρακεχαγιάς, Ντούνης 6, Τότος 3, Γερουλάνος 3, Τζανιδάκης 7, Μπεκιάρης, Κολλύρης, Μπαλάσκας.

ΠΑΟΚ (Αλέξης Παπαβασίλης): Κεσίδης 3, Κωστακίδης 4, Παλάσκας 4, Μπαλτατζης, Παπαβασίλης 3, Κοκώνης 1, Αποστόλου, Γιαννακίδης, Πετρίδης 4, Τσαναξίδης, Κωστακίδης, Λοϊζος, Μαστορογιάννης, Κυπραίος 5, Κριούτσκοφ , Τσέγιοβιτς 3.

Δίλεπτα: 7-4, Πέναλτι: 2/2, 3/5.

Έσπασε το ρόδι ο Ιωνικός

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της handball premier σημείωσε ο Ιωνικός που επιβλήθηκε με 24-21 του Φαίακα Κέρκυρας για την 4η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι στηρίχθηκαν στην άμυνά τους και την πολύ καλή εμφάνιση του τερματοφύλακα Συγγάρη.

Κορυφαίος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Λιόλιος με 6 γκολ, Λύσεις στην περιφέρεια έδωσαν και οι Αϊβαλιώτης (5 γκολ) και Αντωνόπουλος (4 γκολ).

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 24-21

Πεντάλεπτα: 2-2, 5-3, 7-4, 8-5, 9-7, 13-9 (ημχ.), 14-10, 16-11, 20-14, 21-17, 22-19, 24-21

Ιωνικός (Παπακώστας): Τσακνής, Βαρής 2, Αϊβαλιώτης 5, Αργυράκης, Μπούτος Π, Αποστολίδης 3, Ζαχάρης 1, Κρητικός, Αντωνόπουλος 4, Συγγάρης, Μπούτος Ε., Μαντζόπουλος, Λιόλιος 6, Μαυροφρύδης, Τσάτσας 3, Μπουλούμπασης

Φαίακας (Ριγανάς): Κατσακιώρης, Τζούκας, Δούγιας 2, Βλαχόπουλος, Δέσπος 1, Κουλούρης 1, Μάτοβιτς 3, Κόντης 2, Τσαμουρίδης 3, Χερουβείμ 4, Δέλλης, Πίτος, Χάλαρης 4, Γιαννακόπουλος, Κορακιανίτης 1, Καραγκιοζίδης

Δίλεπτα: 8-9, Πέναλτι: 5/8- 3/3

Επέστρεψε στις νίκες ο Διομήδης Άργους

Ο Διομήδης Άργους επιβλήθηκε με 24-19 του Άρη Νίκαιας και επέστρεψε στα επιτυχή αποτελέσματα για την 4η αγωνιστική της handball premier.

Η ομάδα του Άργους ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήρε σημαντική διαφορά 11 τερμάτων (20-9) λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 22-19 αλλά Μάνθος και Λίμα έδωσα τη λύση για την ομάδα του Χρήστου Δημήτρουλα.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ- ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ OLYMPICDIAGNOSTIC 24-19

Tα πεντάλεπτα: 3-2, 7-3, 9-3, 12-4, 16-5, 18-9 (ημχ.), 20-11, 20-13, 20-16, 21-18, 22-18, 24-19

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρουλας): Τζίμπουλας 2, Μαρκατάτος 1, Κρεμαστιώτης 2, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος 2, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς, Λαμπρόπουλος, Σπέντζος, Μπόσκος 2, Χαντέλης 4, Ξαγοράρης, Μάνθος 2, Λίμα 5, Γκολούμποβιτς 2, Δάσκαλος 2.

ΑΡΗΣ (Μελετάκος): Λαδάκης 2, Ταουσάνης 5, Αθανασίου 2, Βλάχος 2, Μελετάκος, Γρηγοράκης, Μουλιάτος 1, Παπαδημητρίου, Ασβεστάς 1, Παπαδόπουλος 1, Ταβλαρίδης, Μιμίκος, Χουρσουντιάν 1, Γιαννόπουλος 1, Χαραλάμπους 3, Γραμματικόπουλος.

Διαιτητές: Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Κόκκινες: 11:01 Μελετάκος, 50:14 Χαραλάμπους (για επικίνδυνο παιχνίδι- δεν κρατήθηκαν δελτία). Δίλεπτα: 5-4 Πέναλτι:1/2-1/3

Με όπλο την έδρα της η Δράμα

Η Δράμα επικράτησε με 30-26 της Πυλαίας για την τέταρτη αγωνιστική της handball premier.

Το ματς ήταν ντέρμπι από το ξεκίνημα ενώ 50ο λεπτό οπότε και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 24-25 και έδειχναν έτοιμοι για μία μεγάλη νίκη. Οι Δραμινοί όμως με σερί 6-1 πήραν τη νίκη και δύο πολύτιμους βαθμούς.

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ – ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 30-26

Τα πεντάλεπτα: 5-2, 6-3, 8-6, 9-7, 11-9, 13-12 (ημχ.) 16-5, 19-17, 20-20, 24-24, 27-25, 30-26

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ (Σάκης Βαλαβάνης): Γουργούμης 2, Χαϊτίδης 5, Γουργούμης, Παπάζογλου, Σίνα, Καφαντάρης, Τουνγκελίδης 5, Παγωνίδης, Ντράκσιτς 7, Αντάμοβιτς 5, Κοβογλανίδης 2, Τσιτσίγκος 2, Κοτζαμαρίκογλου, Κουρουτζίδης 1, Θωμίδης 1, Φραγκουλής.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Παναγιώτης Γούσιος): Ραντούλοβιτς, Ορφανουδάκης, Καραπαναγιωτίδης, Κουκμίσης Ν. 9, Κουκμίσης Κ., Ανθομελίδης 1, Ζαφείρης 1, Τριανταφυλλίδης 1, Μέτσης 1, Ανανιάδης 1, Αντωνιάδης 1, Καβουσανάκης 1, Παπαγεωργίου 4, Ψωμανθιανός, Μπάτζιος, Καλόμοιρος 6.

Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας, Δίλεπτα: 6-6, Πέναλτι: 2/2-8/9

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Στο 53ο λεπτό του αγώνα ο παρατηρητής κ. Χατζηγεωργίου Δημήτριος διέκοψε την αναμέτρηση και ζήτησε από την Αστυνομία την απομάκρυνση θεατών που ενοχλούσαν διαμαρτυρόμενοι στον παρατηρητή πίσω από την γραμματεία. Μετά την παρέμβαση της Αστυνομίας ξεκίνησε μετά από δύο λεπτά».