MENU

Οι φίλοι της «στρογγυλής θεάς» από την Παρασκευή 15 Οκτωβρίου έως και τη Δευτέρα 18 Οκτωβρίου, θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα από τα γήπεδα της Ισπανίας με La Liga Santander και La Liga SmartBank, της Γερμανίας με Bundesliga και 2.Bundesliga, της Ολλανδίας με Eredivisie, του Βελγίου με Jupiler Pro League, της Αγγλίας με EFL Championship, της Ιταλίας με Serie B και της Αμερικής με MLS.

Στην La Liga ξεχωρίζει η αναμέτρηση του «Καμπ Νου», Μπαρτσελόνα – Βαλένθια (17/10, 22:00), αλλά και η αναμέτρηση Θέλτα – Σεβίλλη (17/10, 17:15). Στη Γαλλία και στη Ligue 1 δεσπόζει το ντέρμπι Λιόν – Μονακό (16/10, 22:00) αλλά και οι αγώνες Παρί Σεν Ζερμέν – Ανζέ (15/10, 22:00) και Κλερμόν – Λιλ (16/10, 18:00). Στη Bundesliga και στη Γερμανία το ενδιαφέρον στρέφεται στους αγώνες Μπάγερ Λεβερκούζεν – Μπάγερν Μονάχου (17/10, 16:30), Ντόρτμουντ – Μάιντς (16/10, 16:30) και Γκλάντμπαχ – Στουτγκάρδη (16/10, 19:30). Αμφίρροπες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα στην Eredivisie Ολλανδίας με τις «μάχες» των Άγιαξ και Αϊντχόφεν, αλλά και στην Jupiler Pro League Βελγίου με τους αγώνες της Κλαμπ Μπριζ και της Άντερλεχτ.

Και φυσικά το πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα του Novasports πλαισιώνουν οι εκπομπές «Matchday Live» με τον Αποστόλη Λάμπο, «Ώρα των Πρωταθλητών» με τον Γιαννίκο Δούσκα και τη Λίλα Κουντουριώτη και «Monday Football Club» με τον Ντέμη Νικολαΐδη και τον Γιάννη Πάγκο στο Novasports Prime!

Παρασκευή 15 Οκτωβρίου

19:30 Β΄ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος, 2.Bundesliga 10η αγωνιστική: Ανόβερο-Σάλκε, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga, 8η αγωνιστική: Χόφενχαϊμ-Κολωνία, Novasports3 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

21:45 Βελγικό πρωτάθλημα Jupiler Pro League, 11η αγωνιστική: Κλαμπ Μπριζ-Κόρτραϊκ, Novasports1 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue1, 10η αγωνιστική: Παρί Σεν Ζερμέν-Ανζέ, Novasports2 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

22:00 EFL Championship Αγγλίας, 12η αγωνιστική: Γουέστ Μπρόμιτς-Μπέρμιγχαμ Σίτι, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

14:30 EFL Championship Αγγλίας: Φούλαμ - Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς, Novasports2 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

16:00 Matchday Live, Novasports Prime με τον Αποστόλη Λάμπο

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Ντόρτμουντ-Μάιντς, Novasports3 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Χέρτα, Novasports4 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Ουνιόν Βερολίνου-Βόλφσμπουργκ, Novasports5 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Φράιμπουργκ-Λειψία, Novasports6 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Γκρόιτερ Φιρτ-Μπόχουμ, Novasports Start σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

17:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie, 9η αγωνιστική: Φέγενορντ- Βάαλβικ, Novasports1 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Κλερμόν - Λιλ, Novasports2 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Γκλάντμπαχ - Στουτγκάρδη, Novasports Prime σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga, 9η αγωνιστική: Λεβάντε-Χετάφε, Novasports1 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Χερενφέιν-Άγιαξ, Novasports4 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Novasports Prime με τον Γιαννίκο Δούσκα

21:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2.Bundesliga: Αμβούργο – Φορτούνα Ντίσελντορφ, Novasports3 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Ρεάλ Σοσιεδάδ - Μαγιόρκα, Novasports1 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Λιόν - Μονακό, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:00 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: Άιντχοφεν-Τσβόλε, Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος, La Liga SmartBank 10η αγωνιστική: Σπόρτινγκ Χιχόν-Αλκορκόν, Novasports Start σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

22:50 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 30η αγωνιστική: Los Angeles FC-San Jose Earthquakes, Novasports6 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

Κυριακή 17 Οκτωβρίου

14:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Τρουά - Νις, Novasports2 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

14:00 EFL Championship Αγγλίας: Σουόνσι-Κάρντιφ, Novasports Start σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

14:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2.Bundesliga: Ντάρμσταντ-Βέρντερ Βρέμης, Novasports3 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

14:30 Βελγικό πρωτάθλημα Jupiler Pro League: Σιντ Τρούιντεν-Άντερλεχτ, Novasports4 σε περιγραφή του Αποστόλη Νταλούκα

15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Βαγεκάνο - Έλτσε, Novasports1 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπάγερ Λεβερκούζεν – Μπάγερν Μονάχου, Novasports2 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Θέλτα – Σεβίλλη, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

18:00 H Ώρα των πρωταθλητών Α’ μέρος, Novasports Prime με την Λίλα Κουντουριώτη και τον Γιαννίκο Δούσκα

18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Μονπελιέ - Λανς, Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Άουγκσμπουργκ-Αρμίνια Μπίλεφελντ, Novasports3 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Βιγιαρεάλ-Οσασούνα, Novasports1 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

19:30 Βελγικό πρωτάθλημα Jupiler Pro League: Σαρλερουά-Γκενκ, Novasports5 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

20:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS: New York Red Bulls-New York City FC, Novasports Start σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

21:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Serie B 8η αγωνιστική: Τσιντατέλα - ΣΠΑΛ, Novasports4 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

21:45 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Μαρσέιγ - Λοριάν, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Μπαρτσελόνα - Βαλένθια, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

22:30 H Ώρα των πρωταθλητών Β’ μέρος, Novasports Prime με τον Γιαννίκο Δούσκα και την Λίλα Κουντουριώτη

Δευτέρα 18 Οκτωβρίου

20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Αλαβές - Μπέτις, Novasports1

21:45 Monday Football Club, Novasports Prime με τον Γιάννη Πάγκο και τον Ντέμη Νικολαΐδη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Εσπανιόλ - Κάδιθ, Novasports2

SDNA Google news
ΜΑΘΕΤΕ ΠΡΩΤΟΙ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ - ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ SDNA logo ΣΤΟ GOOGLE NEWS
Λιόν – Μονακό, Λεβερκούζεν – Μπάγερν και Μπαρτσελόνα – Βαλένθια αποκλειστικά στο Novasports!
EVENTS