Εξ’ αρχής το παιχνίδι για την Κ20 του ΠΑΟΚ, ήταν ντέρμπι και αυτό γιατί η αντίστοιχη ομάδα του Ατρομήτου, φιγουράρει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος Νέων της Super League.

Το τελικό 0-0 είναι θετικό για την ομάδα του Βλάνταν Ιβιτς, ωστόσο θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη, αν οι παίκτες του ήταν πιο αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια.

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος από τους γηπεδούχους και πίεζε πιο ορθολογικά να ανοίξει το σκορ. Ένα χαμένο τετ α τετ του Δημητριάδη ήταν η μεγαλύτερη ευκαιρία.

Στην επανάληψη το ματς ισορρόπησε, δεν δημιουργήθηκαν πολλές ευκαιρίες, αλλά και πάλι ο ΠΑΟΚ με τον Κάκκο έχασε την καλύτερη ευκαιρία για να «κλέψει» στο φινάλε το τρίποντο.

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ιβιτς): Σοϊλεμεζογλου, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Τσελεπίδης, Βασαϊτης, Τουμανίδης, Πατράλης (65’ Τσιαμπαζης), Κτιστόπουλος (46’ Κάκκο) , Δημητριάδης , Κούστα ( 71’ Πούφλης), Συρράκος.