Είναι γνώριμη σε όλους η εικόνα του τερματοφύλακα να ανεβαίνει στην τελευταία φάση του αγώνα για να γίνει… ήρωας και να σώσει την ομάδα του. Με την ίδια λογική άφησε την εστία του ο Μάρβιν Χιτζ στο παιχνίδι της Άουγκσμπουργκ με τη Λεβερκούζεν και κατάφερε να  σκοράρει! Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο 28χρονος Ελβετός τερματοφύλακας έκανε το 2-2 για την ομάδα του και έγινε το πρόσωπο της ημέρας στην Bundesliga. Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της Λεβερκούζεν η μπάλα έφτασε στον Χιτζ και αυτός από κοντά σκόραρε!

Η Λεβερκούζεν προηγήθηκε στο 8’ με τον Ντρμιτς και το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Με τον Κεουμπί η Άουγκσμπουργκ ισοφάρισε στο 59’, αλλά οι «ασπιρίνες» πήραν και πάλι το προβάδισμα με τον Ράιναρτζ στο 84’. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως, ήρθε ο Χιτζ να φέρει την λύτρωση και να γίνει ο ήρωας της βραδιάς!