Ο 25χρονος διεθνής γκαρντ πάτησε παρκέ για 12:05, σημείωσε 4 πόντους (2/2δ.), πήρε 1 ριμπάουντ, υπέπεσε σε 3 λάθη κι έδωσε 3 ασίστ, ενώ ο Γιαν Βέσελι (24π., 7ρ., 4ασ.) ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του Ζέλικο Ομπράντοβιτς.

Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα από τους αντιπάλους τους στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης και μπήκαν από νωρίς σε θέση οδηγού. Η συμπλήρωση των 20' βρήκε την ομάδα των «Ζοτς» και «Σλούκι Λουκ» να προηγείται με 26-18, ενώ στη δεύτερη περίοδο η Φενέρ συνέχισε να βρίσκει λύσεις στην άμυνα της Ανκαρα και πήγε στα αποδυτήρια έχοντας ένα... μαξιλαράκι 15 πόντων (53-38, 20').

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο τρίτο δεκάλεπτο, το τέλος του οποίου βρήκε την Φενέρμπαχτσε να προηγείται με 71-56. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, αντεπιτέθηκαν στην τέταρτη περίοδο μειώνοντας στο 35' στους 8 πόντους (82-74). Ο Μπογκντάνοβιτς, όμως, έδωσε σημαντική «ανάσα» στην ομάδα του ευστοχώντας σε τρίποντο για το 85-74 (36') κι εντέλει η Φενέρμπαχτσε επικράτησε με 97-81.

Δεκάλεπτα: 26-18, 53-38, 71-56, 97-81

Φενέρμπαχτσε (Ομπράντοβιτς): Χερσέκ 2, Ούντοψ 6 (5ρ.), Μαχμουτόγλου 7 (1), Μπογκντάνοβιτς 15 (3), Γιουρσέβεν 7, Σλούκας 4, Αμά , Ουγκουρλού 2 , Βέσελι 24 (10/12δ., 7ρ., 4ασ.), Κάλινιτς 5 (1), Ντίξον 11 (3), Ντατόμε 14 (1τρ., 6ασ.).

Φενέρμπαχτσε - Ανκαρα 97-81