Εύκολη νίκη για την ομάδα των Σερρών απέναντι στην Κηφισιά. Με τους γηπεδούχους να σκοράρουν στο β μέρος όλα τα τέρματα και να καθαρίζουν από νωρίς το αποτέλεσμα.

Ορεξάτο ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τον  Τσομπανίδη να μάζεύει στο 8ο λεπτό την γυριστή κεφαλιά του Οζέγκοβιτς. Ενώ η κεφαλιά του Σπίνου πέρασε άουτ 7 λεπτά αργότερα. Η Κηφισιά πατούσε καλύτερα στο πρώτο ημίωρο του αγώνα, χωρίς όμως να έρχεται το γκολ.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε δίχως συγκινήσεις, με το 0-0 να παραμένει και τον διαιτητή Πολυχρόνη να στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για να λύσουν τους λογαριασμούς τους στο 2ο μέρος.

Στο 54' ήρθε το Γκολ για τον Πανσερραϊκό, με τον Στάικο.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε και το 2ο γκολ για τον Πανσερραϊκό, με τον Χατζηστραβό να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του. Το παιχνίδι είχε τελείως διαφορετικό ύφος στο 2ο μέρος. Με τους παίκτες της Κηφισιάς να μένουν από δυνάμεις και να αποδέχονται το φινάλε τους στην μεγάλη κατηγορία.

Αυτή ήταν η τελευταία αναμέτρηση της Κηφισιάς στη Super League, αφού έχει υποβιβαστεί στην δεύτερη κατηγορία.

Ο Πανσερραϊκός πανηγύρισε την νίκη και έκλεισε το πρωτάθλημα με ιδανικό τρόπο μπροστά στο κοινό του.

Πανσερραϊκός (Γκαρσία): Τσομπανίδης, Αυλωνίτης, Μπέργκστρομ, Πεταυράκης, Πηλέας, Ουεντραόγκο, Στάικος, Μούργος, Μασκανάκης, Χατζηστραβός, Μπετανκόρ.

Κηφισιά (Μπράτσος): Νικοπολίδης, Σπίνος, Βαφέας, Πάρρας, Σμπώκος, Νίνης, Οζέγκοβιτς, Κωνσταντακόπουλος, Μενέντες, Τεττέη, Μπαρμπόσα.